درباره ما

موسس و مدیر آموزشگاه موسیقی باغ نغمه ها، استاد ملیحه سعییدی می باشند.

باغ نغمه ها دارای مجوز هنری درجه یک از وزارت ارشاد با شماره مجوز 17110038010004 می باشد.

ملیحه سعیدی محقق، مدرس، آهنگساز، مولف و نوازنده ساز قانون و مدیر سابق هنرستان موسیقی دختران، در سال 1327 در تهران متولد شد. موسیقی را از 4 سالگی با تنبک شروع کرد و سازهای ویولن، ویولن آلتو، قیچک، پیانو، تنبک و قانون را همزمان تحصیل و در هنرستان و دانشگاه آموخت ولی قانون را به عنوان ساز تخصصی انتخاب کرد.

او قانون را نزد مهدی مفتاح در هنرستان آموخت. سپس در سال 1347 کار تدریس قانون را در هنرستان موسیقی ملی آغاز کرد.

ملیحه سعیدی نخستین کسی است که ساز قانون را کاملا به سبک ایرانی می‌نوازد و این سبک را با تلاش و تجربه در طی سال‌های بسیار از محضر اساتید مختلف و فراگیری‌های خود در هنرستان موسیقی آموخته است. با تلاش‌های پیگیر او در جهت بهبود سطح کیفی نواختن قانون، در حال حاضر قانون به عنوان ساز اول در هنرستان‌ها مورد توجه قرار گرفته و دیپلم تخصصی آن به هنرجویان اعطا می‌گردد. او در سال‌های 1371 و 1372 همراه با ده تن از هنرجویان خود در ارکستر مضرابی استاد حسین دهلوی شرکت کرد که این اولین گروهی بود که ساز قانون را گروهی اجرا می‌کردند.

سعیدی علاوه بر داوری در مسابقات متعدد چندین جایزه، تندیس و لوح سپاس از جشنواره‌های متعدد داخلی و خارجی کسب کرده و در سمپوزیوم‌های مختلف از جمله سمپوزیوم دونا موزیکا ایتالیا برای خدماتش در موسیقی به اخذ مدال‌هایی نیز نائل شده است.